Vybojovali jsme v lednu 39 medailí a ocenili jsme tři nejúspěšnější závodníky

Karatisté našeho týmu vybojovali v měsíci lednu devětatřicet medailí. Zúčastnili se dvou turnajů v České republice a také ocenili tři nejúspěšnější závodníky.

 

35 medailí z novoročního turnaje 

Druhou lednovou neděli začala pro ostravské karatisty nová sezona, zúčastnili se novoročního turnaje SKIF karate v Hradci Králové. Tým reprezentovalo 16 závodníků, kteří vybojovali 9x zlato, 9x stříbro a 17x bronz, tedy celkem 35 medailí. Klub se umístil na vynikajícím 3. místě z 26 klubů. 

“Zahájili jsme nový rok 2020 třetím místem z 26 zúčastněných klubů. Děkuji všem, kteří se na tomto úspěchu podíleli. Na konci každého soutěžního měsíce vyhodnocujeme dvě klubové tabulky (-10 let a +10 let) a nejúspěšnější závodníky oceňujeme.” shrnul trenér Jakub Škoda a dodal, že oceňování nejúspěšnějších závodníků v měsíci považuje za vynikající motivaci pro děti se každý měsíc zlepšovat. “Děti mají cíl - být úspěšnější a lepší než v předchozím měsíci. Je jasně dané bodování turnajů dle výsledků, ale také oceňujeme samotnou účast na turnajích.” dodal.

4 závodníci = 4 medaile

V sobotu 25. ledna 2020 se čtyři závodníci klubu zúčastnili turnaje karate v Trutnově “Velká cena města Trutnova v karate”. Matěj Rovenský uspěl v kategorii kumite žáků, kde vybojoval stříbrnou medaili. Stejný cenný kov pak vybojovala děvčata Podhorová-Filipová-Julinová v kategorii kata tým dorostenky+juniorky. Trenéři klubu ocenili, že z Trutnova nejel žádný závodník s prázdnou. 

 

Nejúspěšnější v měsíci byli v kategorii nad 10 let: Marek Šedivý a Dominik Trubianský (6 medailí = 2x zlato, 2x stříbro a 2x bronz) a v kategorii do 9 let včetně: Tomáš Fico (2 medaile = 2x zlato). Všichni tři závodníci obdrželi certifikát závodníka měsíce jako poděkování za jejich reprezentaci.